Catégories

Uczep ziele - Bidens tripartitus 50g Agrandir

Uczep ziele - Bidens tripartitus 50g

2,50 zł

Ajouter au panier

Ziele uczepu stosuje się po chorobach, celem szybszego wydalenia substancji szkodliwych powstałych w organizmie podczas leczenia antybiotykami lub innymi lekami syntetycznymi. Napary z ziela można stosować do leczenia stanów zapalnych skóry i czyraków, trądziku, a także działanie oczyszczające zioła jest pożądane w leczeniu i profilaktyce łuszczycy.

Plus de détails

Les clients qui ont acheté ce produit ont également acheté...

Ziele uczepu zawiera flawonoidy, śluz, olejek eteryczny, garbniki, substancje gorzkie, składniki mineralne, kwasy organiczne, witaminę C, karoten. Ziele działa moczopędnie i pomaga w  wydzielaniu toksyn z organizmu, również z potem, czyli ma działanie „czyszczące krew” i przeciwzapalne.

Zastosowanie w lecznictwie:


Ziele uczepu stosuje się po chorobach, celem szybszego wydalenia substancji szkodliwych powstałych w organizmie podczas leczenia antybiotykami lub innymi lekami syntetycznymi. Napary z ziela można stosować do leczenia stanów zapalnych skóry i czyraków, trądziku, a także działanie oczyszczające zioła jest pożądane w leczeniu i profilaktyce łuszczycy. Stosowanie ziela poprawia funkcjonowanie wątroby i nadnerczy, przyśpiesza przemianę materii, zwiększa odporność organizmu. Ziele uczepu trójlistkowego bardzo często jest używane do kąpieli przy stanach zapalnych węzłów chłonnych (również na tle gruźlicy)
 

Sposób użycia:


Napar: 1 łyżkę ziela uczepu trójlistnego zalać szklanką wrzątku, pozostawić pod przykryciem 15 minut odcedzić. Pić 2 -3 razy dziennie po szklance naparu przed jedzeniem.
Napar do kąpieli:200 g ziele uczepu trójlistnego zalać 5 litrami wrzącej wody pozostawić pod przykryciem 15 minut, odcedzić. Napar dodać do kąpieli o temperaturze do 38 C, kąpiel nie powinna trwać dłużej jak 15 minut, można stosować w różnych schorzeniach skóry – w trądziku, zapaleniu skóry, także przy łuszczycy.

PayPal