Catégories

Nouveaux produits

Stokrotka kwiat - Bellis perennis 25g Agrandir

Stokrotka kwiat - Bellis perennis 25g

3,20 zł

Ajouter au panier

Kwiaty stokrotki stosuje się przy krwawieniach z płuc i pęcherza moczowego, także jako środek przeciwgorączkowy i ogólnie wzmacniający. Napar poleca się przy złej przemianie materii i nieregularności menstruacji oraz jako środek moczopędny (przy kamicy nerkowej i pęcherzowej) i przeczyszczający.

Plus de détails

Les clients qui ont acheté ce produit ont également acheté...

Stokrotki zawiera substancje gorzkie, garbniki, kwasy organiczne, śluz, saponiny, olejki eteryczne oraz znaczne ilości soli mineralnych.

Kwiaty stokrotki stosuje się przy krwawieniach z płuc i pęcherza moczowego, także jako środek przeciwgorączkowy i ogólnie wzmacniający. Napar poleca się przy złej przemianie materii i nieregularności menstruacji oraz jako środek moczopędny (przy kamicy nerkowej i pęcherzowej) i przeczyszczający. Napar stokrotki obniża ciśnienie krwi oraz przeciwdziała miażdżycy, toteż polecany jest dla osób starszych. Obecnie w lecznictwie rzadko jest stosowany wewnętrznie jako środek wykrztuśny w chorobach dróg oddechowych i łagodny środek ściągający w nieżytach przewodu pokarmowego. Zewnętrznie stosowany jest w postaci kąpieli i okładów jako środek przeciwzapalny, przy źle gojących się ranach, krwawych wybroczynach, owrzodzeniu i wykwitach skórnych.

 Sposób użycia:

1 łyżeczkę kwiatów zalać szklanką wody i zagotować.

Zmniejszyć ogień i gotować  4-6 minut. Odstawić na ok. 10 minut, odcedzić. Pić 2 razy dziennie.

 

PayPal