Categories

New products

Prawoślaz korzeń - Radix Althaeae 50g View full size

Prawoślaz korzeń - Radix Althaeae 50g

7,26 zł

Add to cart

Prawoślaz zalecany jest przy chrypce i w stanach zapalnych gardła, krtani i jamy ustnej. Kataplazma, a więc okład z zioła, przyspiesza gojenie się ran, owrzodzeń i oparzeń. Przemywanie naparem łagodzi podrażnienia oczu.

More details

Przwoślaz lekarski jest popularnym środkiem leczniczym w schorzeniach dróg oddechowych i nieżytach przewodu pokarmowego. Można go stosować zewnętrznie jak i wewnętrznie.

Zastosowanie wewnętrzne prawoślazu:

Surowiec skuteczny jest w schorzeniach dróg oddechowych – działa osłonowo na drogi oddechowe oraz pobudza wydzielanie śluzu, ułatwiając odkrztuszanie. Zalecany jest przede wszystkim przy kaszlu i nieżycie oskrzeli. Prawoślaz reguluje wypróżnienia oraz działa powlekająco na śluzówkę przewodu pokarmowego, łagodząc objawy choroby wrzodowej, nadkwaśności, zgagi, nieżytu żołądka i jelit. Ponadto substancje śluzowe zawarte w roślinie zmniejszają wchłanianie tłuszczów z pożywienia, obniżając poziom cholesterolu.

Zastosowanie zewnętrzne prawoślazu:

Płukanki z prawoślazu zalecane są przy chrypce i w stanach zapalnych gardła, krtani i jamy ustnej. Kataplazma, a więc okład z zioła, przyspiesza gojenie się ran, owrzodzeń i oparzeń. Przemywanie naparem łagodzi podrażnienia oczu.

Napar z prawoślazu:

1,5 łyżki suszonego surowca zalewamy szklanką wrzątku i odstawiamy pod przykryciem na 30 minut. Odcedzamy napar i pijemy 1/3 szklanki 3 razy dziennie.

Syrop prawoślazowy:

6 łyżek surowca zalewamy 500 ml wody i gotujemy 10 minut. Następnie odstawiamy na 30 minut, odcedzamy i dodajemy 300 ml miodu. Można dodać również 100 ml wódki lub wina.

Przeciwwskazania:

Ze względu na powlekające działanie, prawoślaz może zmniejszać wchłanianie innych leków. Długotrwałe stosowanie zioła może prowadzić do niedoboru witamin i minerałów.

  • Wysokość eweqw
  • Szerokość eweqw
  • Głębokość eweqw
  • Waga eweqw
  • Słuchawki eweqw

PayPal