» No new products at this time
Babka zwyczajna szybko hamuje krwawienia oraz pomaga w regeneracji zniszczonych tkanek. Babka zwyczajna może być używana w leczeniu stłuczeń, siniaków oraz złamanych kości.
W chorobach nerek i dróg moczowy, w obrzękach na tle niedomogi sercowo-nerkowej jako środek moczopędny. Pomocniczo w kamicy moczowej, chorobie gośćcowej, w niektórych chorobach skóry (trądzik młodzieńczy, łuszczyca).
Pokrzywa ze względu na właściwości moczopędne jest niezastąpiona w leczeniu kamicy nerkowej i innych schorzeniach układu moczowego. Wspomaga wydalanie z organizmu złogów kwasu moczowego.
Rozmaryn stosuje się w kuchni w celu polepszenia smaku mięs (baraniny, dziczyzny, pieczeni jagnięcej i wieprzowej, a także wędlin i mięs) oraz ryb.
Ginkgo biloba nazywana jest roślinnym eliksirem młodości, ponieważ pozwala dłużej zachować sprawność umysłową i fizyczną, zwłaszcza w okresach zwiększonego obciążenia organizmu. Jego związki czynne wykazują właściwości chroniące system nerwowy, tzn. spowalniają postępującą degenerację tkanki nerwowej, związaną...
Melisę stosuje się w stanach napięcia nerwowego. Wspomagająco w łagodnych stanach skurczowych w obrębie przewodu pokarmowego. Skuteczność melisy opiera się wyłącznie na długotrwałym stosowaniu.
Liść karczocha stosowany jest w lecznictwie i medycynie tradycyjnej, pomocniczo w leczeniu schorzeń wątroby czy woreczka żółciowego, w podwyższonym poziomie cholesterolu LDL, w zaburzeniach trawienia, wzdęciach.
Liście morwy białej, hamując działanie enzymów odpowiedzialnych za rozkład węglowodanów, zapobiegają metabolizmowi cukrów złożonych w glukozę, a przez to ograniczają jej wchłanianie przez organizm. Dzięki tym właściwościom liście morwy stabilizują poziom cukru we krwi, zmniejszając jego przyswajanie po posiłkach, a...
Liść mniszka jest skarbnicą cennych substancji, do których zaliczamy: witaminy C, D, A oraz witaminy z grupy B, garbniki, flawonoidy, potas, magnez, krzem, żelazo, związki triterpenowe o działaniu przeciwzapalnym, przeciwwirusowym, antyoksydacyjnym i przeciwmiażdżycowym, inulina, karotenoidy, laktony seskwiterpenowe...
W chorobach nerek i dróg moczowy, w obrzękach na tle niedomogi sercowo-nerkowej jako środek moczopędny. Pomocniczo w kamicy moczowej, chorobie gośćcowej, w niektórych chorobach skóry (trądzik młodzieńczy, łuszczyca).