» No new products at this time
Owoc czarnej porzeczki to źródło witamin z grupy B, prowitaminy A, biotyny i kwasu foliowego oraz wielu soli mineralnych, w tym szczególnie potasu, żelaza, wapnia, magnezu oraz rzadkich mikroelementów, takich jak mangan, bor i jod. A ponadto owoce czarnej porzeczki to cenne kwasy organiczne, pektyny, olejki...
Ostropest plamisty (Silybum marianum) to roślina wykorzystywana m.in. w leczeniu wątroby i woreczka żółciowego. Charakteryzuje się silnymi właściwościami odtruwającymi organizm, dzięki czemu pośrednio wpływa na prawie wszystkie funkcje ustroju.
Owoce dzikiej róży działają ogólnie wzmacniająco. Witamina C i inne obecne w dzikiej róży uzupełniają niedobory witamin w chorobach przeziębieniowych, w ciąży, przy nadmiernej kruchości naczyń oraz kamicy żółciowej i nerkowej.
Owoc czarnej jagody zawiera około 0.5% anthocianosidow, witaminy C i B1, prowitaminę A, około 7% garbników, oraz kwasy roślinne. Anthocianosidy posiadają również wzmacniające działanie na naczynia krwionoś
Aronia zawierają dużą ilość antocyjanów, fenolokwasy, garbniki, pektyny, witaminy (sporo witaminy C i P) oraz sole mineralne: potas, wapń, fosfor, magnez, żelazo i pierwiastki śladowe: jod, mangan, molibden.
Anyż można stosować w całości, rozdrobniony lub zmielony. Anyż ma zastosowanie jako dodatek do gotowanych jarzyn, np. do szpinaku, czerwonej kapusty, marchwi, buraków. Anyż może znakomicie urozmaicić smak potraw z dziczyzny i sosów mięsnych.
Owoce działają łagodnie przeczyszczająco, moczopędnie, napotnie, przeciwbólowo, odtruwająco. W medycynie ludowej stosowany jako środek przeciw przeziębieniom, do sporządzenia herbatek jako uzupełnienie diety w kwasy organiczne. Owoc bzu czarnego jest w tradycji ludowej stosowany jako środek wspomagający oczyszczanie...
Owoce powodują wybiórcze zmniejszenie napięci mięśni gładkich naczyń wieńcowych serca. Działanie to jest długie i łagodnie. Głóg powoduje również obniżenie ciśnienia żylnego, poprawia krążenie mózgowe. Działa również uspokajające i moczopędne.
Owoce jałowca działają również żółciopędnie i pobudzająco na żołądek i wątrobę, dlatego stosuje się go przy różnych zaburzeniach trawiennych, przy niedomodze woreczka żółciowego i wątroby oraz do pobudzenia ruchu robaczkowego jelit.
Owoce jarzębiny nieznacznie zwiększają wydalanie moczu. Ze względu na obecność garbników działają łagodnie zapierająco i i przeciwzapalnie. Dzięki zawartości znacznych ilości witaminy C regulują niektóre procesy oksydoredukcyjne i uzupełnią braki tej witaminy w organizmie.