Kategorien

Neue Produkte

» Aktuell keine neuen Produkte

BIEDRZENIEC korzeń - Pimpinella major 50g Vergrößern

BIEDRZENIEC korzeń - Pimpinella major 50g

3,00 zł

In den Korb

Korzenia biedrzeńca polecana jest w przewlekłych schorzeniach górnych dróg oddechowych krtani i gardła , astmie, w nieżytach oskrzeli, w kaszlu, a także w schorzeniach przewodu pokarmowego, jak przewlekłe nieżyty żołądka i jelit, dolegliwości wątrobowe, w schorzeniach pęcherza i dróg moczowych oraz kamienicy nerkowej.

Mehr Infos

Właściwości
Głównym surowcem zielarskim pozostają kłącza i korzenie wykopywane na wiosnę i na jesieni. Zawierają olejek eteryczny furanokumaryny, substancje żywicowe i białkowe, sporo garbników, , węglowodany oraz skrobię. Wykazują działanie przeciwkaszlowe i moczopędne, działają rozszerzająco na naczynia krwionośne i zmniejszają napięcie mięśni gładkich.


Zastosowanie
Korzenia biedrzeńca polecana jest w przewlekłych schorzeniach górnych dróg oddechowych krtani i gardła , astmie, w nieżytach oskrzeli, w kaszlu, a także w schorzeniach przewodu pokarmowego, jak przewlekłe nieżyty żołądka i jelit, dolegliwości wątrobowe, w schorzeniach pęcherza i dróg moczowych oraz kamienicy nerkowej. Napar z korzenia biedrzeńca można stosować miejscowo zewnętrznie jako środek łagodnie odkażający rany oraz do płukania jamy ustnej w stanach zapalnych.


UWAGA! Ze względu na działanie rozkurczowe, korzeń biedrzeńca jest nie zalecana kobietom w ciąży.

PayPal