Kategorien

Neue Produkte

Krwawnik ziele - Achillea millefolium 50g Vergrößern

Krwawnik ziele - Achillea millefolium 50g

2,00 zł

In den Korb

Krwawnik hamuje drobne krwawienia z uszkodzonych naczyń włosowatych błony śluzowej przewodu pokarmowego, płuc oraz hemoroidów. Ponadto zawarte w nim substancje czynne działają rozkurczająco na mięśnie gładkie oraz pobudzają apetyt i ułatwiają przyswajanie pokarmów...

Mehr Infos

 Krwawnik stosuje się:

- Wewnętrznie hamuje drobne krwawienia z uszkodzonych naczyń włosowatych błony śluzowej przewodu pokarmowego, płuc oraz hemoroidów. Ponadto zawarte w nim substancje czynne działają rozkurczająco na mięśnie gładkie oraz pobudzają apetyt i ułatwiają przyswajanie pokarmów. Krwawnik polecany w: nieżytach i stanach zapalnych przewodu pokarmowego, zwłaszcza przy drobnych krwawieniach; stanach skurczowych mięśni gładkich dróg żółciowych i jelit; zaburzeniach żołądkowo-jelitowe objawiających się brakiem apetytu, wzdęciami oraz w żylakach odbytu (hemoroidy). Stosowany także przy bolesnym miesiączkowaniu oraz zaburzeniach miesiączkowania (krwawnik pobudza miesiączkowanie i łagodzi bóle w bolesnym miesiączkowaniu).  

- Zewnętrznie: Przeciwzapalne i bakteriostyczne właściwości krwawanika wykorzystywane są w celu łagodzenia stanów zapalnych skóry i błon śluzowych oraz na rany, aby przyspieszyć gojenie. Można go stosować do leczenia drobnych skaleczeń, otarć, pęknięć skóry, oparzeń, owrzodzeń, przy trądziku, w stanach zapalnych jamy ustnej i gardła, w stanach zapalnych pochwy. Nasiadówki z krwawnika łagodzą dolegliwości związane z żylakami odbytu.

 

Sposób przygotowania, użycia:

1 łyżkę ziela zalać szklanką wody, ogrzewać 20 minut pod przykryciem, nie dopuszczjąc do wrzenia lub 1 łyżkę wsypać do termosu, zalać 1 szklanką wrzącej wody i pozostawić na 20 minut. Odwar lub napar pić po 1/4 - 1/2 szklanki 2-3 razy dziennie lub używać do okładów i przemywań.

PayPal