Kategorien

Neue Produkte

Chmiel - Humulus 50g Vergrößern

Chmiel - Humulus 50g

2,70 zł

In den Korb

Zalecany jest głównie jako środek uspokajający w stanach wyczerpania nerwowego, w nadmiernej pobudliwości nerwowej, w bezsenności, ogólnym osłabieniu, w nadmiernej pobudliwości płciowej.

Mehr Infos

Skład chemiczny i działanie


Szyszki zawierają olejek lotny (kumulen, myrcen, farnezan), mieszaninę żywic (humulon, lupulin), flawonoidy, garbniki, cholinę, pochodne purynowe. W gruczołach występuje olejek lotny, żywica, woski i związki tłuszczowe.

Chmiel działa uspokajająco, antyseptycznie, pobudza czynność żołądka, zmniejsza popęd płciowy.

Zastosowanie


Zalecany jest głównie jako środek uspokajający w stanach wyczerpania nerwowego, w nadmiernej pobudliwości nerwowej, w bezsenności, ogólnym osłabieniu, w nadmiernej pobudliwości płciowej. W wielu przypadkach lupulina jest skuteczniejsza od waleriany. Jej działanie określane jest często jako hipnotyczne. Po podaniu doustnym lupulina wzmaga wydzielanie soku żołądkowego. Ważne jest jej działanie bakteriostatyczne i bakteriobójcze (zaburzenia trawienia).

Postacie leku

  • Napar z szyszek chmielowych: Łyżeczkę do herbaty szyszek chmielowych zalać szklanką wrzątku, pozostawić 10- minut pod przykryciem. Pić 2-3 razy dziennie po szklance naparu.

PayPal