Kategorien

Neue Produkte

Kalina koralowa kora - Viburnum Cortex - 50g Vergrößern

Kalina koralowa kora - Viburnum Cortex - 50g

5,80 zł

In den Korb

Odwar z kory kaliny jest typowo kobiecym lekiem, ponieważ (przede wszystkim dzięki zawartości kumaryny) działa rozkurczająco na mięśnie macicy i zmniejsza ich napięcie. W związku z tym, kora kaliny jest stosowana pomocniczo w leczeniu bolesnego miesiączkowania i stanów skurczowych macicy. Ponadto substancje zawarte w korze tej rośliny hamują niewielkie krwawienia z narządów rodnych, .....

Mehr Infos

Kalina koralowa jest krzewem występującym na całym obszarze kraju, osiągającym nawet 5 m wysokości. Jest popularna w Ameryce Północnej i w Europie, na Kaukazie i w Zachodniej Syberii. Może być uprawiana jako roślina ozdobna. Rośnie w miejscach wilgotnych, wzdłuż rzek, na łąkach i na glebach próchniczych. Kalina jest powszechnie znana jako bohater piosenek ludowych, w których uchodzi za symbol młodości i niewinności.

Przetwory z kaliny wykazują działanie rozkurczowe, ściągające.


ZASTOSOWANIE:


Odwar z kory kaliny jest typowo kobiecym lekiem, ponieważ (przede wszystkim dzięki zawartości kumaryny) działa rozkurczająco na mięśnie macicy i zmniejsza ich napięcie. W związku z tym, kora kaliny jest stosowana pomocniczo w leczeniu bolesnego miesiączkowania i stanów skurczowych macicy. Ponadto substancje zawarte w korze tej rośliny hamują niewielkie krwawienia z narządów rodnych, dlatego kalinę poleca się kobietom zmagającym się ze zbyt obfitymi miesiączkami. Kora sprawdza się także w łagodzeniu dolegliwości okresu przekwitania.

Po konsultacji z lekarzem mogą ją stosować także kobiety w ciąży, gdyż wykazano, że ekstrakt z kory kaliny zapobiega niepowstrzymanym wymiotom ciężarnych i zaburzeniom nerwowym w czasie ciąży jak również kurczom nóg podczas ciąży.Ponadto w medycynie naturalnej kalina, ze względu na właściwości przeciwkrwotoczne i łagodnie ściągające, jest wykorzystana w przypadku zagrożenia poronieniem, a także w przedwczesnych porodach.


1 ŁYŻKĘ KORY ZALAĆ 1 SZKLANKĄ ZIMNEJ WODY. OGRZEWAĆ POWOLI PRZEZ 5 MINUT. POZOSTAWIĆ POD PRZYKRYCIEM 10-15  MINUT , PRZECEDZIĆ.

PIĆ ŚWIEŻO PRZYGOTOWANY NAPAR 1-2 RAZY DZIENNIE PO JEDZENIU .

PayPal