Kategorien

Neue Produkte

Jagoda owoc - Vaccinium myrtillus 25g Vergrößern

Jagoda owoc - Vaccinium myrtillus 25g

7,50 zł

In den Korb

Owoc czarnej jagody zawiera około 0.5% anthocianosidow, witaminy C i B1, prowitaminę A, około 7% garbników, oraz kwasy roślinne. Anthocianosidy posiadają również wzmacniające działanie na naczynia krwionoś

Mehr Infos

Owoc czarnej jagody zawiera około 0.5% anthocianosidow, witaminy C i B1, prowitaminę A, około 7% garbników, oraz kwasy roślinne. Anthocianosidy posiadają również wzmacniające działanie na naczynia krwionośne.

ZASTOSOWANIE:

Dojrzałe jagody posiadają właściwości średnio przeczyszczające dzięki zawartości cukrów owocowych. Suszone jagody mają właściwości przeciwbakteryjne. Odwar z owoców suszonej jagody czarnej jest pożyteczny w leczeniu rozwolnienia u dzieci. Wysoka zawartość anthocyanin w jagodach czarnych powoduje, że są one potencjalnymi wartościowymi lekami w leczeniu żylaków, hemoroidów, słabych naczyń krwionośnych. Odwar sporządzony z owoców jest używany jako płukanka jamy ustnej.

Neutralizują szkodliwe produkty przemiany materii oraz wiążą i usuwają z organizmu wszelkie toksyny.

Działają przeciwzapalne, chronią zarówno układ krążenia, jak i mózg i oczy. To ważne gdyż, stres oksydacyjny wywołany nadmiarem wolnych rodników oraz stany zapalne to najpoważniejsze czynniki starzenia się mózgu i oczu.

Zawarte w niej antocyjany zwiększają drożność i elastyczność naczynek krwionośnych i usprawniają mikrokrążenie w gałce ocznej, poprawiając jej zaopatrzenie w tlen i substancje ożywcze.

Bogactwo kwasu foliowego, są wskazane dla kobiet planujących zajście w ciążę i spodziewających się dziecka, bo wspomagają prawidłowy rozwój płodu. Czane jagody są polecane kobietom w ciąży również ze względu na dużą zawartość innych witamin i minerałów, dzięki którym mają właściwości odżywiające i wzmacniające organizm.

 

PayPal